Organizacja Bitwy pod Gniewem 1626 to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, które byłoby niemożliwe do zrealizowania bez pomocy zaprzyjaźnionych stowarzyszeń oraz chorągwi.

Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Pułk Czarnieckiego to grupa rekonstrukcyjna powstała w 2010 roku. Głównym okresem, który rekonstruują jest koniec XVI wieku oraz wiek XVII. Są pasjonatami historii, lecz nie tych suchych dat w książkach. Żyją historią i dobrze się przy tym bawią. Starają się samemu przygotowywać  uposażenie, ręcznie szyją stroje, namioty, przygotowują elementy potrzebne w obozowisku czy na polu bitwy. Aktualnie dowódcą i organizatorem grupy jest Krzysztof Zdunkowski.

Więcej informacji o Pułki Czarnieckiego znajdziecie na:

https://www.facebook.com/PulkCzarnieckiego/
www.czarnieckiego.org

Kolejnym z naszych sojuszników jest Chorągiew Wojska Staropolskiego Ziemi Lubelskiej. Są to ludzie z ogromną pasją, którzy wkładają w rekonstrukcje całe swoje serce.

Zapraszamy na ich profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/choragiewwojskastaropolskiegiziemilubelskiej

Trzecim sojusznikiem, którego chcemy wam przedstawić jest Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Ich zadaniem jest promocja i tworzenie różnorodnych form turystyki w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem województwa lubelskiego.

https://www.facebook.com/turystykazpasja/