Jarosław Struczyński
Żywa Legenda Gniewu. Pomysłodawcą odbudowy i ożywienia Zamku w Gniewie, który od 1992 roku jest jednym z wiodących ośrodków popularyzowania historii i tradycji oraz krzewienia patriotyzmu w Polsce. Twórca i uczestnik wielu grup rekonstrukcji historycznej od wieku XV do wieku XX. Założyciel i członek chóru gregoriańskiego „Schola Cantorum Gymevensis”. Współzałożyciel „Kapituły Rycerstwa Polskiego”. Współorganizator pierwszych inscenizacji „Bitwy pod Grunwaldem” Inicjator turniejów joustingowych w Polsce, a także uczestnik i zwycięzca turniejów w Belgii, Francji, Norwegii, Anglii, USA i Kanadzie.
Strona Jarosława Struczyńskiego na WIKIPEDII.
Krystian Mróz
Członek Chorągwi Husarskiej Województwa Pomorskiego od 2011 roku. Rekonstruktor wojskowości polskiej od XIV do XVII wieku. Jeździec, instruktor jazdy konnej, szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów. Niegdyś związany zawodowo z zamkiem Gniew, dziś prowadzi własną stajnie w miejscowości Opalenie nieopodal Gniewu. Zajmuje się hodowlą, układaniem i przygotowywaniem koni zarówno do pracy sportowej jak i rekonstrukcyjnej. Szkoli również jeźdźców z wielu grup rekonstrukcyjnych. Zajmuje się łucznictwem konnym. Jako rekonstruktor kładzie główny nacisk na działania kawaleryjskie. Do największych sukcesów należy zaliczyć dwukrotne zwycięstwo w Polskiej Lidze Husarskiej w sezonach 2019 i 2020.Oraz wielokrotne zwycięstwa w Gniewskim turnieju Husarskim. Brał udział w wielu turniejach Kopijniczych w: Polsce, Anglii, Dani, Finlandii oraz Estonii.
Michał Ruda
Michał rozpoczął swoją przygodę z historią w 1993 roku zaciągając się do drużyny Bractwa Rycerskiego Zamku w Gniewie. W 1994 roku rozpoczął pracę z pierwszymi końmi powstałej Stajni Zamkowej. Trenując jeździectwo nie zaniedbał sztuki szermierczej, której wyjątkowym przejawem były Jego sławne pojedynki na miecze dwuręczne Janem Berendtem. Michał kontynuował swoja pasję w Konfraterni Świętego Wojciecha, z którą stawał konno i zbrojno w rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem. Nie zabrakło Michała w służbie w Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego. Jako jej namiestnik uczestniczył we wszystkich chorągwianych przedsięwzięciach i wyprawach czynionych w Polsce i zagranicą. Od 2011 roku rekonstrukcja historyczna stała się dla Michała nie tylko jego pasją ale i zawodem. Jego Firma „POCZET HUSARSKI” od wielu lat realizuje z sukcesem obsługę artystyczno-historyczną nie tylko w Zamku Gniew ale i w innych miejscach w Polsce. Michał jako instruktor jeździectwa wciąż pracuje nad szkoleniem koni i jeźdźców dla ruchu rekonstrukcji historyczny. Jako „Rycerz Gniewu” reprezentował z sukcesami Polskę w turniejach joustingowych we Francji i Wielkiej Brytanii. W pracy zawodowej wspiera Michała Jego żona Jolanta Pułaska-Ruda, z którą założyli „STANICĘ HUSARSKĄ” w Nicponi. Stanica to urocze miejsce na organizacją zajęć edukacyjnych, szkoleniowych i towarzyskich, uatrakcyjnianych spacerami powozami konnymi po pradolinie Wisły.
Jakub Grybek
Jakub Grybek swoją przygodę z rekonstrukcją historyczną rozpoczął w 1990 w Kole Młodych Przewodników funkcjonującym przy MGOK w Gniewie. W kolejnych latach Jakub zaangażował się w działania Bractwa Rycerskiego Zamku Gniewskiego a później Konfraterni Świętego Wojciecha. Jest żołnierzem chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego i Rycerzem Gniewu uczestniczącym w turniejach joustingowych. W Polskiej Lidze Husarskiej Staruje drugi sezon. Prywatnie prowadzi przedsiębiorstwo, które zajmuje się kowalstwem i płatnerstwem.
Przemysław Jabłoński
Przygodę z rekonstrukcją rozpoczął w swoim rodzinnym mieście Chełmnie, z grupą kawaleryjską 20-lecia międzywojennego. Od 5 lat służy w Chorągwi Województwa Pomorskiego. Jak również zajmuje się odtwarzaniem kawalerii XIV-wiecznej. W roku 2021 pierwszym zadebiutował w turnieju kopijniczym Gdzie drużynowo jego drużyna odniosła zwycięstwo. Mieszkaniec wsi Opalenie, Gdzie zamieszkuje wraz żoną i synem. Do Opalenia Pana Przemysława sprowadziła wielka miłość. W Lidze Husarskiej startuje już po raz trzeci.
Jakub Szmit
Jakub swoją przygodę z rekonstrukcją rozpoczął na zamku w gniewie gdzie w tajniki wprowadzał go jego tato Stanisław Szmit. Jakub jednak w odróżnieniu od protoplasty umiłował kawalerie. Konno jeździ od 10 lat. Uczestniczy w turniejach Joustingowych, jest członkiem Chorągwi Husarskiej Województwa Pomorskiego.